Araç Yazılımı Kontrol

drminter

Aktif Üye
Daimi Üye
14 Ara 2019
812
25
28
Ankara
Linke erişmek için lütfen Giriş yap veya üye ol.
konusu eski model arabalarda bir sıkıntı oluşturmamaktadır. Ancak son yıllarda araç üretimlerinde teknolojik sistemlerden istifade edilmektedir. Bu da gerek çalışma sisteminde gerek dizlimde belli yazılımlardan yardım alınması manasına gelmektedir. Yazılımlar sayesinde araçların neresinde arıza olduğunun ve tamirinin ne şekilde yapılması gerektiğinin da basite indirgendiğinden bahsedilmesi mümkündür. Önemli noktalardan biri olması nedeni ile kontrol ve değerlendirilmesinin belli aralıklar ile yapılması tavsiye edilmektedir.

Araçların servislerde senelik bakımlarında
Linke erişmek için lütfen Giriş yap veya üye ol.
hizmetleri aldığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra belli arızalar çerçevesinde de performans değerlerinin hesaplanması gerekebilmektedir. Hesaplama işlemi için uzun mesai saatleri harcanmamaktadır. İşinde profesyonel olan kişiler tarafından bilgisayarlara bağlanan araçlar performans değerlerini de arıza çözüm sistemlerini de kısa sürede göstermektedir. EGR üzerinden tespit edilen arızalar için de aynı durum söz konusu olmaktadır.

EGR Arızası
Araçların
Linke erişmek için lütfen Giriş yap veya üye ol.
sorunları doğrudan motorlarını etkilemektedir. Bu sıkıntı arıza lambasının yanması ile anlaşılabilmektedir. Motorun değişik sesler çıkarmasından yakıt tüketim miktarının artmasına kadar farklı ipuçları da olan arızanın çözümü ne zaman müdahale edildiğine göre değişim göstermektedir. Çünkü valfin temizlenmesi ile sorunun giderilmesi mümkündür. Tabi temizlik üzerinden problemin giderilmesi sadece erken zamanlar için geçerlidir. Aracında arıza belirtilerini görmezden gelenler ilerleyen zamanlarda bu parçanın değiştirilmek zorunda olduğunu öğreneceklerdir. Parça değişimi ise otomatik olarak tamir masraflarının ve zamanlarının artması demektir.